Usuń tekst ze stopki

JAK USUNĄĆ NAPISY ZE STOPKI W WORDPRESSIE?

Posted by

Chcesz usunąć tekst lub link ze stopki w WordPressie?

W wielu motywach WordPressa w stopce podany jest link autora motywu lub tekst w stylu “Dumnie wspierane przez WordPressa” lub „Proudly powered by WordPress” z linkiem do wordpress.org.

Ostatnio sam tworzyłem nową stronę na WordPressie i w motywie, który przerabiałem rzuciła mi się w oczy stopka z umieszczonym tam linkiem, więc postanowiłem coś z tym zrobić.

Niektóre motywy mają opcję usunięcia tego, ale jednak znaczna większość(darmowych) takiej opcji nie ma.

I tu się pojawia pytanie, jak się tego pozbyć, jak usunąć stopkę w wordpress albo co lepsze jak, wstawić tam swój tekst albo pozostawić to miejsce puste.

 

Najpierw upewnijmy się czy nasz motyw na pewno nie ma takiej opcji. W panelu administracyjnym klikamy w “Wygląd > Personalizacja” i tam szukamy czy nie ma Stopki(footer) jeśli jest to sprawdzamy czy jest możliwość wyłączenia.

Jeśli jednak nie mamy tego szczęścia i nie da się wyłączyć w kokpicie tych zbędnych informacji w stopce, to zaczynamy bawić się inaczej.

Żeby to zrobić, będziemy musieli zajrzeć w kod źródłowy i co nie co wyciąć 🙂

 

Możesz też się zastanawiać czy wolno to robić, skoro ktoś poświęcił czas na przygotowanie takiego motywu udostępniając go np. za darmo(w repozytorium WordPressa). Odpowiedź jest prosta – MOŻESZ! Pozwala na to licencja na której jest wydany WordPress, koniec i kropka.

 

JAK WYCIĄĆ KOD Z WORDPRESSA?

 

Sprawa nie jest skomplikowana, właściwie trzeba wyciąć tylko jeden fragment kodu. Wszystko zależy oczywiście od danego motywu, ale w większości motywów w stopce nie ma za dużo kodu.

W panelu administracyjnym klikamy w “Wygląd” i “Edytor”, po prawej stronie w Plikach motywu wyszukujemy i klikamy “Stopka motywu(footer.php)”. Pojawia nam się zawartość tego pliku.

Szukamy fragmentów kodu z “info”, “site-info”, itd. Czasem są całe DIVy z wpisanym na sztywno tekstem i linkiem. I dokładnie takich fragmentów kodu szukamy i je wycinamy.

Tu jest przykład takiego kodu

Kod źródłowy stopki
Usuń napisy ze footer

W tym konkretnym przypadku wystarczy wyciąć tylko jedna linijke kodu

“<?php endif; get_template_part( ‚template-parts/footer/site’, ‚info’ ); ?>”

I już możemy się cieszyć motywem bez żadnych linków czy wpisów w stopce naszej strony.

Powodzenia 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *